Ceramiczna patelnia do naleśników

Naleśniki z serem, po meksykańsku, ze szpinakiem czy na słodko? – z dnia na dzień rośnie grupa zwolenników tego prostego dania smażonego na patelni

Wydaję się, że ciasto na naleśniki umie zrobić każdy. Tak samo, jak każdy opanował sprawność w ich podrzucaniu. Nie zawsze jednak tak jest. Nieodpowiednie proporcje ciasta w połączeniu z kłopotliwą patelnią mogą doprowadzić do tego, że na pozór proste zajęcie uprzykrzy niejednej osobie czas spędzony na przygotowaniu posiłku.
Zazwyczaj do smażenia naleśników wykorzystywana jest standardowa patelnia. Może jednak czas to zmienić i wybrać specjalną patelnię do naleśników?

Patelnia do naleśników – jak ją wybrać?
Patelnia do naleśników od standardowej różni się przede wszystkim kształtem. Zazwyczaj jest niższa, co ułatwia przewracanie naleśników. Firma Neoflam, produkująca naczynia ceramiczne z powłoką Ecolon i akcesoria kuchenne, wprowadziła na rynek patelnie do naleśników Mitra z odlewu aluminiowego z ceramiczną powłoką o 26 centymetrowej średnicy. Nieprzywierająca powłoka Ecolon skraca czas przygotowania potrawy, jednocześnie zapewniając równomierne smażenie. Głównym składnikiem Ecolonu jest kwarc (minerał najpowszechniej spotykany w środowisku w postaci kamienia i piasku). Powłoka nie zawiera metali ciężkich takich jak: kadm, ołów i rtęć. Dzięki dużej wytrzymałości Ecolonu na zadrapania i wysoką temperaturę powłoka ceramiczna na długo zachowuje swoje właściwości.
Patelnia ceramiczna do naleśników jest wyjątkowo trwała i odporna na zarysowania. Mogą ją wykorzystać zarówno użytkownicy kuchni zwykłych jak i indukcyjnych. Posiadaczy zmywarek ucieszy pewnie fakt, że nie trzeba myć jej ręcznie, choć jest niezwykle łatwa do mycia. Patelnię można kupić w punktach sprzedaży Neoflam bądź na stronie www.sklep.neoflam.pl.

Przepis na naleśniki
Patelnia do naleśników jest, teraz czas na przyrządzenie ciasta naleśnikowego. Najważniejsza jest baza, czyli ciasto. Do jej przygotowania potrzebne jest: 250 g mąki, jajko, 250 ml mleka, 50 ml wody, 1/2 łyżeczki oleju, szczypta soli. Należy pamiętać, że gdy dodamy więcej mleka zamiast wody naleśniki będą twardsze. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać lub zmiksować. Na patelnię do naleśników wylewać ciasto i smażyć z obu stron, tak aby uzyskać złoty kolor. Z porcji takiej wyjdzie około 15 sztuk naleśników. Teraz tylko nadzienie do wyboru: biały ser, owoce, dżem, szpinak i gotowe! Szybki, sycący posiłek gotowy!

O firmie
Neoflam jest międzynarodową spółką z 20-letnią tradycją. Swoje zakłady i biura ma w Stanach Zjednoczonych, Korei i Chinach. W ponad 60 krajach produkty firmy są sprzedawane przez lokalnych dystrybutorów. W Polsce spółka obecna jest od 2010 roku.
Każdy produkt Neoflam jest wyjątkowy pod względem wzornictwa, materiału i funkcji. W ofercie można znaleźć szeroką gamę naczyń kuchennych z powłoką ceramiczną Ecolon, desek do krojenia, pojemników na żywność, kolorowych noży oraz produktów bambusowych o naturalnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych.

Udostępnij:

Magdalena Fularska-Pacholczak
Magdalena Fularska-Pacholczak
właścicielka
Właścicielka agencji public relations FANFAR PR, ekspert kreowania wizerunku marki, organizatorka spotkań dla przedsiębiorców „Biznes na Rynku”. Radomianka. Miłośniczka aromatycznej włoskiej kawy, pizzy i sycylijskich soczystych pomidorów. Amatorka skandynawskich kryminałów i książek branżowo-biznesowych. Do nowych działań nierzadko inspirują ją ciekawe miejsca i synek Jasiek.