Producenci Lokalni dla Radomia

W hipermarkecie E.Leclerc wystartował program „Producenci Lokalni”. Inauguracją akcji jest Festiwal Producentów Lokalnych, który potrwa do niedzieli, 29 kwietnia.

Inicjatorem akcji jest radomski E.Leclerc. Do partnerskiej współpracy z hipermarketem przystąpiło 26 firm z regionu radomskiego. W programie biorą udział głównie małe i średnie firmy, funkcjonujące w oparciu o rodzinne tradycje. Są to przedsiębiorstwa z branży m.in.: mięsnej, garmażeryjnej, nabiałowej, browarniczej, kosmetycznej, przetwórstwa owoców i warzyw. – Dzięki współpracy z lokalnymi dostawcami, nie tylko poszerzamy swój asortyment. Wspieramy w ten sposób również lokalną społeczność poprzez partnerowanie różnym wydarzeniom sportowym czy kulturalnym – mówi Thomas Renard, dyrektor E.Leclerc.

Przedstawiciele firm biorących udział w projekcie przekonują, że program przyniesie korzyści miastu i jego mieszkańcom. – Dla naszej firmy rynek lokalny jest bardzo ważny, bo budowaliśmy nasze przedsiębiorstwo na bazie Radomia. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji, będzie rosła w nas wszystkich pewna lokalna odpowiedzialność za sytuację w naszym mieście. Jeżeli chcemy, żeby Radom rozwijał się wspierajmy lokalne firmy, dostawców, mieszkańców, akcje społeczne, sportowe i kulturalne – tłumaczy  Sylwester Krawczyk, właściciel zakładu masarskiego Krawczyk.

Akcja daje firmom kolejną szansę na zdobycie nowych odbiorców, zwiększenie swojej konkurencyjności, poszerzenie produkcji i zwiększenie zatrudnienia. W jej ramach na terenie hipermarketu produkty lokalnych producentów są dodatkowo wyeksponowane. Plakat z wizerunkiem właściciela przedsiębiorstwa wyróżnia jego produkty na tle innych.
Festiwal potrawa do niedzieli, 29 kwietnia. Program „Producenci Lokalni” trwa rok. Cały czas do akcji mogą włączać się nowe firmy zainteresowane lokalną współpracą.

Udostępnij:

Magdalena Fularska-Pacholczak
Magdalena Fularska-Pacholczak
właścicielka
Właścicielka agencji public relations FANFAR PR, ekspert kreowania wizerunku marki, organizatorka spotkań dla przedsiębiorców „Biznes na Rynku”. Radomianka. Miłośniczka aromatycznej włoskiej kawy, pizzy i sycylijskich soczystych pomidorów. Amatorka skandynawskich kryminałów i książek branżowo-biznesowych. Do nowych działań nierzadko inspirują ją ciekawe miejsca i synek Jasiek.